8. února

Borovany

V sobotu se uskuteční v Borovanech tradiční masopustní průvod. Sraz účastníků je ve 12 hodin v hospodě U rybníka. Průvod tentokrát vyjde napřed na Ovčinu a končit bude na Kopaninách.

Mirotice

Tradici tu obnovili před deseti lety místní sokolové. Mají tu i vlastní sbírku masek, které si mohou zájemci po předchozí dohodě na telefonu 777 203 724 také do průvodu zapůjčit. Sraz účastníků je ve 14 hodin u sokolovny. Pak se průvod vydá na obchůzku.

15. ÚNORA

Skály

Součástí 35. ročníku masopustní veselice jsou vepřové hody. Začátek je v 9 hodin, o hodinu později zahájení na návsi a v 10.30 vyrazí průvod za doprovodu Prácheňské kapely. V 15.30 je na programu dětský karneval a v 19.30 maškarní bál.

Semice

Masopustní veselice startuje v poledne, kdy masky vyrazí v průvodu z Flekaček u šiškárny. Nebude chybět polní kuchyně.

Ostrovec

Sraz masek je v 11.45 před kulturním domem. Masopust začne v poledne požádáním starosty o povolení a poté vyrazí průvod obcí v doprovodu kapely. Během dne se budou oceňovat dětské masky a nejlepší maska průvodu. Večer se bude v ostroveckém kulturním domě konat maškarní diskotéka, kde se bude mimo jiné vyhlašovat nejlepší ostrovecká kobliha.

Dobev

Námořnický karneval pro děti se koná v sále staré hospody ve Staré Dobevi. Děti by měly přijít v tematických maskách, jako jsou piráti, námořníci, mořské panny a další, ale nemusí. Mohou si vybrat i jiný převlek. Karneval začíná v 15 hodin, od 20 hodin pak naváže maškarní pro dospělé.

Okrsek SDH Králova Lhota

Tradiční masopustní putování po obcích okrsku SDH Králova Lhota pořádají jeho členové v sobotu 15. února. Tentokrát začínají v Letech, kde mají sraz ve 12 hodin na začátku vsi od Orlíku nad Vltavou. Odtud se vydají do Šerkova, Kožlí, Orlíku nad Vltavou, Probulova, Nevězic a Královy Lhoty, kde masopustní veselí zakončí.

22. ÚNORA

Milevsko

158. průvod, který je největší v ČR. Sraz masek je ve 12.30 u domu kultury. Průvod vyrazí ve 14 hodin. O dvě hodiny později bude masopustní rej a ve 20 hodin masopustní zábava.

Heřmaň

Sraz bude ve 12.30 před místním kulturním domem.

25. ÚNORA

Písek

Tradiční masopustní průvod, který pořádá ZŠ Svobodná, bude tentokrát ve staročeském duchu. Odchod je v 16 hodin od ZŠ Svobodná. Cestou bude několik zastavení, a to před Olympií, na Floriánu a na Velkém náměstí. Po průvodu bude od 17 hodin masopustní veselice v Divadle Pod čarou.

29. února

Sepekov

Spolek nadšenců Sepekov pořádá 11. masopustní průvod v sobotu 29. února. Sraz masek je na vlakovém nádraží v Sepekově ve 13.45 hodin. Průvod vyjde ve 14 hodin.

Napište nám: Přehled masopustů budeme průběžně doplňovat a informovat vás na webu i v tištěném Píseckém deníku. Máte u vás masopust, o kterém chcete dát vědět? K zasílání pozvánek a fotografií můžete využít jednoduchý formulář Čtenář reportér na webu vašeho regionálního Deníku: https://pisecky.denik.cz/ctenar-reporter/ Napište nám i na email redakce.pisecky@denik.cz.