Muzikálový soubor při ZŠ Jana Husa přes všechny peripetie představil začátkem prosince už šestý autorský muzikál nazvaný Planeta 725 z dílny Ládi a Michala Horníkových. První překážkou bylo na podzim 2020 přerušení zkoušek kvůli pandemii. "Když školy zůstávaly i na začátku roku 2021 zavřené, rozhodli jsme se zkusit „distanční“ zkoušky. Nikdo si neuměl představit, jestli to bude reálné, ale časem jsme začali přes počítače nacvičovat i choreografie," nastínil Michal Horník, jeden z autorů muzikálu a zástupce ředitele ZŠ Jana Husa.

Když to pak situace dovolila, nacvičovalo se venku na hřišti s rozestupy. Na podzim 2021, kdy přípravy na premiéru vrcholily, však přišly další komplikace. "Členové souboru se různě střídali v karanténách. Nemohlo se zkoušet se všemi. Každé pondělí někdo nepřišel. Přešli jsme tedy na „hybridní“ nácvik. Někdo ve zkušebně, někdo z domova přes počítač," popisuje Michal Horník.

Představení, které se mělo odehrát v Divadle Pod Čarou, bylo velmi nejisté. "I když jsme všichni pochybovali, že budeme mít premiéru ještě letos, zkoušky probíhaly různými formami dál," pokračuje s tím, že nejtěžší rána přišla pouhých několik dní před představením. "Dozvěděli jsme se, že Verunka Vitěková, protagonistka muzikálu, nebude moci hrát. Přesto jsme se zoufale bránili zrušení představení. Velké poděkování patří Róze Zborníkové a Klárce Počtové, které se hlavní roli zvládly naučit prakticky okamžitě a na jeviště šly pouze po jediné zkoušce," pochválil Michal Horník.

Všechny děti podle jeho slov dokázaly neuvěřitelné. "Žáci nacvičili muzikál v takových podmínkách a přesto zvládli odehrát úžasné představení s elánem a obrovskou chutí.

Děkujeme též za finanční podporu městu Písek," doplnil zástupce ředitele.

Soubor působí od roku 2012 a má za sebou již mnoho představení nejen v Písku. Nejvyšší ocenění získal v roce 2020, kdy se probojoval do finále soutěže EDUARD, pořádané Hudebním divadlem Karlín. Finále se však zatím uskutečnit nemohlo.