Na setkání zástupců Jihočeského kraje se starosty v Písku otevřela starostka Mirotic Martina Mikšíčková téma, které trápí lidi na Miroticku. „Řidiči kamionů, kteří jezdí z Blatné na Prahu, si zkracují cestu po úzkých silnicích přes malé vesničky. Pro místní, kteří se tam pohybují, nebo tudy jezdí auty do práce, je to tam nebezpečné. Navíc u starých domů, které jsou v těsné blízkosti cest, praskají zdi a zeď kolem jedné zahrady už spadla,“ uvedla Martina Mikšíčková. Největší problémy mají lidé v Radobytcích a Strážovicích, kudy projíždějí především kamiony se dřevem a ani nedodržují povolenou rychlost v obci. Pokračují přes Mirotice, kde nerespektují ani nosnost památkově chráněného mostu do 22 tun. Jedná se přitom o tranzitní dopravu. Nemají žádnou vykládku ani nakládku. Kamiony tu lidi trápí už roky. Na podpisovém archu se jich už před časem podepsalo na tři stovky. Protože se nepodařilo úředně prosadit dopravní omezení pro vjezd kamionů do obcí, uvažuje vedení Mirotic o tom, že se obrátí s písemnou žádostí o řešení situace na Jihočeský kraj a na Ministerstvo dopravy.

Obyvatelé Strážovic a dalších dotčených míst na Miroticku o situaci s vedením města komunikují. Podle místního obyvatele Jaromíra Trpáka se neúnosná dopravní situace od začátku tohoto roku rapidně stupňuje. „Věřte nám, že není snadné žít v domech pár metrů od silnice, po níž prakticky bez delší přestávky neustále jezdí rachotící přetížené kamiony. Nevím, proč máme trpět kvůli tomu, že se dopravci úmyslně vyhýbají mýtu a zkracují si cestu po silnici, která na takový provoz není stavěna ani dimenzována. A jak je možné, že je všem jedno, že dochází k ničení soukromého majetku?“ vysvětlil Jaromír Trpák.

Dodal, že nechápe, že někde je možné zákaz vjezdu nákladních automobilů nad 3,5 t nebo nad 12 t umístit a u nich to nejde. Jako příklad uvedl silnici, která slouží jako spojka mezi Strakonicemi a Pískem z Kbelnice přes Dobev.