Lidi v Bernarticíchi čekají změny. Ti, kteří využívají kamennou pobočku České spořitelny, si záležitosti nově budou vyřizovat v pojízdné provozovně. „Do obce bude zajíždět každý čtvrtek,“ řekl bernartický starosta Pavel Souhrada. „Tedy v den, kdy je v provozu jejich současná pobočka,“ dodal.

Na vině změny obsluhy je podle jeho slov ekonomická stránka. „Česká spořitelna má otevřeno jeden den v týdnu,“ vysvětlil  Souhrada, proč je provoz nákladný.

Marie ze sousedních Borovan, která služeb spořitelny využívá,  novinku považuje za dobrý nápad. „Ale uvidíme, zda si někteří lidé raději nedojedou do Milevska nebo do Bechyně,“ řekla třiapadesátiletá Marie.

Starosta vysvětlil, že Česká spořitelna začne své mobilní pobočky testovat na dvou místech jihu Čech, a to v Bavorově a právě v Bernarticích.

Firma ale k tomu nechtěla sdělit podrobnosti. „Projekt pojízdné mobilní pobočky v současnosti připravujeme, ovšem s ohledem na konkurenci o něm v tuto chvíli ještě nebudeme sdělovat žádné bližší informace,“ řekl Deníku Jan Holinka z České spořitelny.

Uvolněné prostory, které se nacházejí v budově bernartické radnice, by možná obec mohla nabídnout k pronájmu, ale starosta nevěří tomu, že se najde zájemce. „Nebo bychom tam mohli přesunout některou naši agendu, která se nachází v patře budovy,“ dodal Pavel Souhrada. V Bernarticích žije téměř třináct set obyvatel.