PÍSEK:
Letní kino
21.30 Muži v černém 3
Akční komedie. Ve filmu Muži v černém 3 jsou známí agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) zpět… A opět včas. J během svého patnáctiletého fungování v agentuře Muži v černém viděl spoustu nevysvětlitelných věcí, ale nic – ani mimozemšťané – ho nedokáže tak zmást jako jeho sarkastický tajnůstkářský partner. Ale když je život agenta K i osud planety Země v ohrožení, musí agent J cestovat v čase zpět do minulosti, aby dal vše do pořádku. J zjistí, že existují tajemství vesmíru, o kterých mu K nikdy neřekl. A ona tajemství budou odhalena, když se v minulosti spojí s mladým agentem K (Josh Brolin), aby zachránil svého partnera, agenturu a budoucnost lidstva.


Kostel Sv. Trojice:
19.30 Koncert v rámci Mezinárodních kurzů pro mladé houslisty. Účinkují  Michal Sedláček – housle, Maxim Averkiev – klavír, zahrají skladby F. Schuberta, C. Saint-Saënse a  S. Prokofjeva. Vstupné: 60 Kč


Sladovna
18.00 Zlatá stuha.
Výstava prací z celostátní soutěžeí v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež, kterou každoročně vyhlašují Česká sekce IBBY, Obec spisovatelů, Klub ilustrátorů dětské knihy a Obec překladatelů. Jejím posláním je ocenit významné tvůrčí i ediční činy a vyjádřit tímto způsobem kulturní i společenskou prestiž jak oceněných děl a jejich autorů, tak i tvorby, vydávání a šíření kvalitních knih pro děti a mládež jako celku. Výstava letošního j 20. ročníku soutěže představuje nejen oceněné a nominované ilustrace, ale i další nové práce českých ilustrátorů.