1. února

Mišovice

Období masopustních průvodů zahájí v sobotu 1. února v Mišovicích. Sraz je v 10 hodin u kapličky. Průvod vyrazí z Mišovic do Minic, Slavkovic a Pohoří. Na cestu budou vyhrávat dva šviháci z Krůvku.

15. února

Skály

Součástí 35. ročníku masopustní veselice jsou vepřové hody. Začátek jev 9 hodin, o hodinu později zahájení na návsi a v 10.30 vyrazí průvod za doprovodu Prácheňské kapely. V 15.30 je na programu dětský karnevala v 19.30 maškarní bál.

Semice

Masopustní veselice startuje v poledne, kdy masky vyrazí v průvodu z Flekaček u šiškárny. Nebude chybět polní kuchyně.

Ostrovec

Sraz masek je v 11.45 před kulturním domem. Masopust začne v poledne požádáním starosty o povolení a poté vyrazí průvod obcí v doprovodu kapely. Během dne se budou oceňovat dětské masky a nejlepší maska průvodu. Večer se bude v ostroveckém kulturním domě konat maškarní diskotéka, kde se bude mimo jiné vyhlašovat nejlepší ostrovecká

kobliha.

22. února

Milevsko

158. průvod, který je největší v ČR. Sraz masek je ve 12.30 u domu kultury. Průvod vyrazí ve 14 hodin. O dvě hodiny později bude masopustní reja ve 20 hodin masopustní zábava.

Heřmaň

Sraz bude ve 12.30 před místním kulturním domem.

25. února

Písek

Tradiční masopustní průvod, který pořádá ZŠ Svobodná, bude tentokrát ve staročeském duchu. Odchod je v 16 hodin od ZŠ Svobodná. Cestou bude několik zastavení, a to před Olympií, na Floriánu a na Velkém náměstí. Po průvodu bude od 17 hodin masopustní veselice v Divadle Pod čarou.

Přehled masopustů budeme průběžně doplňovat a informovat vás na webu i v tištěném Píseckém deníku. Máte u vás masopust, o kterém chcete dát vědět? Napište nám na email redakce.pisecky@denik.cz.