DNES

PÍSEK
Divadlo Pod čarou:
18.00 PJÉR LA ŠÉ´Z
Archetypy české kotliny
- přednáška.
KK Vykulená Sova:
19.00 O JIHOČESKÝCH
ZLOČINECH
Beseda s Vl. Šindelářem.
Seniorský dům:
9.30 100+1 PROFESE
Beseda s Michalem Chmelou.
Sladovna:
14.00 VÝTVARNÉ DÍLNY
Kino Portyč:
17.30 PROČ PRÁVĚ ON?
20.00 ODYSEA

MILEVSKO
Dům kultury:
18.00 TOULKY ZA POZNÁNÍM
Přednáší Aleš Zeman.

ZÍTRA

PÍSEK
Prácheňské muzeum:
16.00 SVĚT KORÁLOVÝCH ÚTESŮ
Přednáška Josefa Šindeláře.
Kino Portyč:
17.30 ŠÍLENĚ ŠŤASTNÁ
20.00 ZNIČEN LÁSKOU
Městská knihovna:
10.00 DOBRÁ POMOC
Setkání dobrovolníků.
16.00 MLUV ČESKY
Nízkoprahový kurz češtiny.
16.00 KARIÉRNÍ PORADNA
Workshop.

MILEVSKO
Milevské kino:
15.00 UČITELKA
České drama.
20.00 XXX: NÁVRAT
XANDERA CAGE

Toulky a muzika

MilevskoToulky za poznáním na téma Kyrgyzstán – Ťan Šan aneb Mezi nebem a zemí začínají v loutkovém sále kulturního domu dnes v 18 hodin. Přednášet budou Aleš Zeman a Jakub Krejčí.
V pátek rozezní v 19.30 hodin Galerii M pořad Hudební sklepy. Tentokrát tu vystoupí Jarda Trabandita Svoboda. Multiinstrumentalista a frontman kapely Traband tu představí nové autorské CD.

V muzeu o korálových útesech a Boženě Němcové

Písek – Expozice i výstavní prostory Prácheňského muzea jsou sice až do 1. března uzavřené, ale pokračují přednášky a další programy. Zítra od 16 hodin do přednáškového sálu muzea zavítá potápěč, přírodovědec  a publicista Josef Šindelář, který posluchače pozve do světa korálových útesů. Konkrétně půjde o výpravu do Rudého moře a na ostrovy jižního Thajska, do světa pestrých ryb a dalších zajímavých živočichů. Na programu bude rovněž promítání autorových podmořských filmů.

Další pozvání platí na neděli 22. ledna do Památníku Adolfa Heyduka v Tyršově ulici. Na literární odpoledne u Heyduků připravilo muzeum triptych o ženách, které v 19. století ovlivnily českou literaturu – Boženě Němcové, Karolině Světlé a Elišce Krásnohorské. Pořad o Karolině Světlé se již uskutečnil a o Elišce Krásnohorské je připravován na letošní listopad. „Boženu Němcovou připomeneme v neděli od 16 hodin v Památníku Adolfa Heyduka. Bude to právě 155 roků a jeden den od jejího úmrtí," uvedl ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek. Pořad pod názvem Božena Němcová bojující a milující nastudovala Stanislava Hošková.