Rekonstrukcí projde víceúčelové hřiště na míčové sportya vznikne zde pumptracková dráha. Všechno bude volně přístupné veřejnosti.

Víceúčelové hřiště se opraví za zhruba 2,5 milionu korun bez DPH. Přispěje na to Jihočeský kraj, a sice částkou 800 tisíc korun. Hřiště bude mít povrch z vodopropustné polyuretanové hmoty s lajnováním pro basketbal, nohejbal, volejbal, házenou, tenis, malou kopanou a florbal. Obvod hřiště olemují obrubníky z betonu. Plocha bude odvodněna a oplocena.

Pumptracková dráha by měla stát 1,4 milionu korun bez DPH. Polovinu zaplatí dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. V Písku se jedná o novinku. „K pohybu jízdních kol, koloběžek, skateboardů a inline bruslí po modulární dráze se využívá pumpování namísto šlapání či odrážení,“ vysvětlil princip Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek. Peníze z městské kasy však ještě musí uvolnit zastupitelé.

Nabídku sportovních aktivitv lokalitě za Domovinkou na Jiráskově nábřeží rozšíří rekonstruované víceúčelové hřiště na míčové sportya pumptracková dráha. Oboje by mělo být na podzim.