Smluvní příslib Miloše Mareše některým milevským zastupitelům nestačil a chtěli ho konkretizovat při vyhlášení záměru. Miloš Mareš z Prahy má zájem o koupi neudržovaného městského pozemku mezi svojí budovou bývalého pivovaru a domem čp. 1, kde se nachází knihovna a Galerie M. Mareš nabídl městu smluvní možnost, že po odprodeji může občas využít jeho pozemek. A to za účelem dovozu a odvozu exponátů do galerie a z ní.

„Přimlouval bych se dohodnout se na zřízení věcného břemena. Lépe by se uskutečňovaly opravy budovy čp. 1," uvedl zastupitel Bohuslav Beneš (KSČM). Jeho stranická kolegyně Jitka Kofroňová měla stejný názor. „Věcné břemeno by se mělo ošetřit právní cestou.  Pozemek může změnit majitele," poznamenala Kofroňová.

Pavel Procházka (TOP 09) upozornil na to, že v Marešově žádosti je jasně napsáno, že by městu smluvně zajistil  přístup k oknům galerie. „Myslím, že nabízí vstřícný krok," dodal Procházka.

Místostarosta Martin Třeštík (ČSSD) připomněl, že zatím jednají jen o vyhlášení záměru. „Poté, co se Miloš Mareš do záměru přihlásí, s ním  budeme dále jednat. Když říká, že nabízí smluvní zajištění přístupu, tak to znamená, že kromě kupní smlouvy budeme muset uzavřít ještě další, která to bude zajišťovat," vysvětlil Martin Třeštík.

Žadatel Mareš má zájem o pozemek o velikosti 89 metrů čtverečních, který je dlouhodobě nevyužívaný a zarostlý plevelem. Nachází se v zadním traktu budovy. Za metr čtvereční žadatel zaplatí minimálně 150 korun. Vyhlášení záměru podpořilo třináct zastupitelů.


Město prodalo Marešovi v lokalitě  jednu parcelu v roce 2010, a to o velikosti osmnáct metrů čtverečních, která se nachází pod Marešovou budovou.