Bývalý nestor a trenér sezimoústecké atletiky, Miroslav Zachariáš, přivítal všechny účastníky, v krátkosti je seznámil s historií bývalého atletického oválu a samotné atletické činnosti, která nyní již jen žije ve vzpomínkách místních pamětníků. Účastníky rovněž seznámil s tratí hlavního závodu a divákům představil hlavní favority na stupně vítězů. Mezi medailisty tipoval Škrdletu a také Boušku.

Hlavní závod měřil 6 km se startem a cílem na fotbalovém hřišti s umělým povrchem a běžely se celkem tři dvoukilometrové okruhy. Trať vedla lesnatým terénem a obsahovala rovinaté úseky, mírná stoupání a mírná klesání. Za poměrně příjemného počasí se v jednotlivých věkových kategoriích mužů a žen postavila šedesátka startujících. Mezi muži v kategorii do 39 let také absolvoval šestikilometrovou trasu i chyšecký junior Patrik Bouška.

Ihned po startu nasadil své rychlé tempo hlavní favorit závodu Jakub Škrdleta z atletického oddílu Atletika Tábor. Jeho tempu se zpočátku držel chyšecký Bouška. Ale hned záhy poznal, že bude lepší, když se v závodě soustředí na boj o další stupně vítězů. Táborský závodník, jinak finalista mužské osmistovky na letošním MČR v Brně, každým metrem zvyšoval svůj náskok před ostatními a vyhrál systémem start-cíl v čase 21:22 min. Dvě kola se na druhém místě držel Bouška, ale ze třetí a čtvrté pozice se na něj dotahovali Reittinger a Říha. Během třetího kola se před Boušku propracoval Reittinger a vzápětí i Říha. V táhlém kopci k cílovému fotbalovému hřišti šel na druhé místo Marek Říha z Tábora a svou stříbrnou pozici uhájil v čase 22:32 min. před Bouškou, který v boji o bronz porazil Reittingera a byl třetí v čase 22:37 min. Chyšecký atlet tak vybojoval mezi muži krásné třetí místo, jako nejlepší junior. Při slavnostním vyhlašování vítězů pak na stupních vítězů přebral z rukou organizátorky Evy Pláničkové věcné ceny.

Po závodě svůj výkon zhodnotil takto: "V lesním prostředí se mi běželo dobře, nohy i dýchání bylo v pořádku. V závěru mě začalo píchat v boku, asi v důsledku nedělního oběda, a to mě stálo druhé místo. Na Kubu jsem neměl, byl lepší."

V kategorii nad 70 let startoval také písecký vytrvalec a veterán Václav Šejbl, který svou kategorii vyhrál.