Dopoledne se konal na hrací ploše turnaj mladších a starších přípravek. Po nich se utkali mladší a starší žáci s 1. FK Příbram. V půl čtvrté nastoupila na trávník stará garda. Soupeřem jim byl SK Pečice. Ukazatel skóre se zastavil na cifrách 3 : 4.

Před hlavním zápasem oslav proběhlo slavnostní stužkování praporů obou mirovických sportovních organizací. Stuhy připnul starosta města Josef Vejšický. Zasloužili fotbalisté dostali pamětní medaile.

Jubilejní stovkový benefiční zápas „áčka“ s týmem Srdcovka začal po páté hodině odpolední. Doprovázel ho poměrně vydatný déšť, ale hrálo se opravdu srdcem. Zápas si užívali jak hráči, tak diváci. Komentátorského mikrofonu se odborně i vtipně na celý zápas ujal jednatel SK Mirovice Zdeněk Bárta. Po devadesáti minutách svítil na ceduli konečný výsledek 4 : 15.

Hned po skončení klání se mikrofonu ujal ještě udýchaný útočník Roman Peterka, aby zahájil dražbu sportovních relikvií. Výtěžek byl předem určen na podporu Terezky, která má diagnostikovanou vzácnou pontocerebelární hypoplazii. Terezka je plně odkázána na péči druhé osoby. Tu rodiče zvládají, ale pomoc potřebují při financování pomůcek, pobytů a potřeb. Dražba, tombola a příspěvky do kasičky vynesly díky mirovickým fotbalistům a jejich příznivcům Terezce celkem 50 200 korun. Dárkový šek s touto částkou byl předán její rodině.

Večer začala druhá část mirovických venkovních sportovních oslav. Přítomní využili k posezení velkoplošný stan. Nechyběla bohatá nabídka občerstvení. O hudební kulisu prodlouženého večera se postarala skupina Eleonor Ríši Nováka, která hrála do dvou hodin po půlnoci.

Marie Hrdinová