Vzpomíná, jaká byla cítit obrovská solidarita mezi lidmi. "Všude byly vidět květiny nebo nápisy vyjadřující lítost. Lidé se snažili vzájemně si pomáhat," podotkl Vojtěch Skřivan, který vystudoval píseckou průmyslovou školu a dnes studuje v Plzni.

Co se týče bezpečnostních opatření, po lednovém útoku se zpřísnila. "Všude byli vojáci a policisté, především v centru Paříže a v okolí památek. Důkladně prohledávali každého turistu. Na univerzitě, kde jsem studoval, jsme měli dokonce zavřený hlavní vchod a museli jsme chodit jen bočním vchodem a na průkaz," vypráví student, který v Paříži strávil jeden semestr.

Dnes už by studijní pobyt v centru Paříže prý důkladně zvažoval. "Když jsem slyšel o dalším útoku, který Francii potkal, musím přiznat, že se mi ulevilo, že už jsem v Čechách. Je to strašné, co se tam stalo. Vůbec si neumím představit, jaké to muselo být. Mám tam kamarádku, tak jsem jí hned psal, jestli je v pořádku. Naštěstí ano. Nálada tam je zřejmě podobná jak v lednu a opět se zvedá vlna solidarity. Například stejně jako po lednovém útoku prý jezdily taxíky zdarma a odvážely lidi, kam potřebovali," zprostředkovává Vojtěch Skřivan informace, které má.

To, že se letos už dvakrát uskutečnil teroristický útok v Paříži, podle jeho slov může ohrozit i oblíbenost tohoto města u turistů. "Bohužel teď už si to každý asi hodně rozmyslí, zda se tam vydá. Pamatuji si, že když jsem tam přijel poprvé, hodně mě překvapilo, kolik je tam všude imigrantů, třeba jen v metru… Popravdě se nedivím, že je to "úrodná půda" pro teroristy," zakončuje student vyprávění. 

Smutné události, které se odehrály v noci z pátka na sobotu v Paříži, se vyjadřovaly osobnosti Písecka.