Mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová uvedla, že v průběhu sobotního večera ošetřili pět lidí, kteří utrpěli zranění rukou i nohou. To poté, co uklouzli na mokrém povrchu, když šli zajišťovat zahradu či dům před nastupující bouří.

„Dále jindřichohradečtí záchranáři ošetřili muže, jenž utrpěl poranění elektrickým proudem v momentu, kdy zavíral plechové dveře, do kterých uhodil blesk. Byl při vědomí a mimo ohrožení života, po přednemocničním ošetření byl převezen na urgentní příjem. Prachatičtí záchranáři zase ošetřili ženu, jenž propadla odpadovou šachtou při odstraňování následků povodně. Tato žena utrpěla tržně-zhmožděné poranění dolní končetiny,“ přiblížila mluvčí.

Zatopená silnice v Českých Budějovicích.
Bouřka ničila na jihu Čech. Vyplavila silnice, tratě i sklepy, zporážela stromy

Krom jiného také záchranáři na jihu Čech během sobotního večera a noci vyjížděli k bezmála dvěma desítkám úrazů, které vznikly v opilosti. „Ať už se jednalo o jízdu na kole či babetě, navíc bez přileb, a následný pád, či řezná poranění od skla, například při pádu na skleněný stůl, nebo prostý pád na zem v důsledku opilosti,“ sdělila Zuzana Fajtlová.

Pátrání záchranných složek po muži u táborské nádrže Jordán.
Potápěči od večera pročesávali táborský Jordán. Hledali pohřešovaného muže

Celkově jihočeští záchranáři vyjížděli během noci k 93 případům.