Tato obousměrná uzavírka souvisí s rekonstrukcí lokality Bakaláře a jejím důvodem je překládka optického kabelu společnosti O2 a vybudování přípojky vysokého napětí společnosti E.ON, která by měla v budoucnu sloužit nové knihovně.

„Z toho důvodu čekáme mírný skluz a je nutné provoz v ulici zastavit," vysvětlil vedoucí oddělení investic Rudolf Koraba s tím, že při úplné uzavírce bude také jednodušší pokládka kamenné dlažby. Kdyby se dláždilo po částech, hrozilo by rozjetí kamenných kostek.

Objížďka bude jako dosud vedena přes Husovo náměstí a křižovatku ulic Budějovická a Harantova. Průchod pro pěší bude po celou dobu stavby umožněn vždy alespoň jedním volným chodníkem.

Ode dneška do 2. října se částečně uzavře také Kollárova ulice. Směrem od Nového mostu bude průjezd umožněn, směrem od Tábora bude jízdní pruh uzavřen a objízdná trasa povede přes ulici Erbenovu. „Důvodem uzavírky je havárie hlavního kanalizačního sběrače, který se začal propadat a kvůli velkému dopravnímu zatížení hrozí jeho zborcení," informovala mluvčí písecké radnice Kristýna Barchini. 

Dopravu v Písku komplikují také dvě uzavírky 
v Hradišťské ulici. Od středy se odstraňuje zaniklá kolejová vlečka z vozovky u křižovatky ulic Hradišťská 
a U Vodárny v blízkosti Jitexu. Uzavřená je Hradišťská ulice v místě železničního podjezdu I/20. „Objízdná trasa vede ve směru od centra ulicemi Hradišťská, Na Rozhledně a U Vodárny. Ve směru od Hradiště na přeložku I/20 ulicemi Na Rozhledně, Hradišťská, Zeyerova a Nádražní," informovala mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová. Práce budou trvat do 30. září. Kromě toho se také nedaleko odtud opravuje most přes Mehelnický potok v Hradišťské ulici. Automobily zde projedou ve směru od kruhového objezdu 
u čerpací stanice Shell, ale ve směru od centra ne.

Zcela uzavřená je od května také Jeronýmova ulice, která se kompletně rekonstruuje. Dělají se tady nové chodníky, povrch komunikace, parkování, veřejné osvětlení i zeleň. Uzavírka potrvá do 17. listopadu.

Především chodce pak omezují uzavírky související s rekonstrukcí plynovodu 
v centru města. Výkopové 
a stavební práce se postupně dotknou Velkého
a Havlíčkova náměstí a ulic Soukenická, Nerudova, Smetanova a Heydukova 
a potrvají s přerušením přes zimu až do konce května příštího roku. V současné době se pracuje v Nerudově ulici, kde by mělo být hotovo do konce září. 

do 2. října – Kollárova ulice (jeden jízdní pruh)
od zítřka zhruba na měsíc – Budovcova ulice (obousměrně)
do 17. listopadu – Jeronýmova ulice (úplně uzavřena)
do 30. září – železniční podjezd v Hradišťské ulici
do 31. 10. – most 
v Hradišťské ulici
do 31. května 2017 
(s přestávkou přes zimu) – rekonstrukce plynovodu v centru města