Nové parkourové hřiště je připraveno na Jiráskově nábřeží za střediskem Diakonie. Cílí především na mládež, která se věnuje parkouru, ale možnost běžného cvičení a posilování nabídne všem zájemcům. Prvky jsou určené různě zkušeným sportovcům.

Podle starostky města Evy Vanžurové se s požadavkem vybudovat parkourový areál v Písku na vedení města obrátili místní příznivci tohoto sportu. „Jejich počet stále narůstá a v současnosti jich je zde organizovaných už přes dvě stovky. Hřiště je přístupné pro veřejnost a zacvičit se sem bude moci přijít kdokoliv,“ uvedla starostka Eva Vanžurová.

Součástí nového areálu na Jiráskově nábřeží je mobiliář pro rodiny s dětmi i starší generaci. Nechybí stojany na kola a hrací prvky pro nejmenší. Na hřiště upozorňuje informační cedule na trase Otavské cyklostezky.

V příštím roce by zde mělo přibýt ještě víceúčelové hřiště s polyuretanovým povrchem a modulární pumptrack. Na obě hřiště bude Písek žádat o dotaci.

Investorem parkourového hřiště za více než dva miliony korun bylo město Písek. Polovinu nákladů však pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Provozovatelem areálu jsou Městské služby Písek.