Vítězi voleb v Milevsku jsou Jihočeši 2012 v čele se stávajícím starostou Ivanem Radostou, který získal 1270 hlasů. V zastupitelstvu mají šest mandátů stejně jako ODS, která na rozdíl od minulých voleb posílila. Její lídr Zdeněk Herout získal jen o třináct hlasů méně než stávající starosta.

O tom, zda tyto nejsilnější subjekty vytvoří společnou koalici, rozhodnou vyjednávání v tomto týdnu. „Respektujeme výsledky voleb. Trošku jsme posílili, vyhráli, ale překvapivě posílila i ODS, které gratulujeme. Po čtyřech letech, kdy jsem ve funkci, bych byl rád, kdyby se podařilo sestavit velkou koalici,“ uvedl Ivan Radosta.

Hned po vyhlášení výsledků začali oslovovat další strany a uskupení.„V neděli jsme se potkali se zástupci ODS a dohodli jsme se na tom, že se sejdeme. Rád si vyslechnu jejich podmínky. Je to jen o lidech, kteří chtějí spojit síly, aby udělali něco pro město. Neřešíme to z pohledu stranickosti,“ dodal Ivan Radosta.

Schůzku mají předběžně dohodnutou na středu 10. října. To potvrdil i lídr ODS Zdeněk Herout. „Ctíme výsledky voleb, jsou vítězná strana, mohou si sestavit koalici, s kým chtějí. Jsme ale připraveni se podílet na vedení města, i když ne za každou cenu. Máme svůj program, který chceme splnit. Proto budeme muset hledat body a průsečíky, ve kterých se budeme shodovat,“ konstatoval Zdeněk Herout.

Nezávazně na sobě se Ivan Radosta i Zdeněk Herout shodli na tom, že by se za minulostí měla udělat tlustá čára. Teď je příležitost začít nové volební období lépe.

Noví zastupitelé

6 - Jihočeši 2012
6 - ODS
2 - ANO 2011
2 - KSČM
2 - Nezávislí a TOP 09
1 - Strana svob. občanů
1 - ČSSD
1 - KDU-ČSL