Odbor životního prostředí ale tato tvrzení pejskařů vyvrací. "Košů je ve městě dostatek. Lidé mohou vhodit sáček s exkrementy do jakéhokoliv z nich, včetně popelové nádoby, kterých jsou ve městě další tři tisíce. Výmluva občanů typu - nemám to kam hodit, přece to neponesu padesát metrů - mě opravdu neuspokojí," uvedl vedoucí odboru životního prostředí Miloslav Šatra a dodal, že po městě je pejskařům k dispozici také asi dvacet stojanů se sáčky. "Stává se ale, že je lidé často utrhnou všechny nebo jsou i rozházené kolem. Nevím, jestli to dělají pejskaři nebo mládež pro zábavu. Není proto možné stojany neustále hlídat, když se to stává i dvakrát za den," podotkl. Pejskaři navíc mají nárok 200 kusů sáčků na psí výkaly, které si oproti podpisu mohou vyzvednout na recepci budovy úřadu v Budovcově ulici.

Řešení současné situace s neukázněnými pejskaři je podle vedoucího odboru životního prostředí jednoduché. "Pokud někdo bude chycený městskou policií, že po svém psovi neuklidil, tak nesmí dostat sto korun pokuty, ale tisíc a více. Musí to být citelné a pejskaři si to pak mezi sebou velice rychle řeknou. Je to pouze o sankci, ne o výchově," uzavírá Miloslav Šatra.

Psí výkaly jsou dokonce i na náplavce u Kamenného mostu, kam chodí maminky s dětmi.
Nepořádným pejskařům v Písku hrozí vysoké pokuty, výkaly jsou přitom všude

Poplatek ze psa, který musí každý majitel platit, navíc neslouží na pokrytí nákladů na úklid po zvířecích mazlíčcích. "Hradí se z něj zejména náklady související s útulkem pro psy nebo nákup sáčků na exkrementy," vysvětlila mluvčí radnice Petra Měšťanová.

V Písku je hlášených 2254 psů, reálná čísla jsou ale o několik stovek vyšší. Řada psů je totiž hlášená v okolních obcích kvůli nižšímu poplatku.