Policisté z Milevska dorazili na oznámení majitele chalupy. Ten uvedl, že při vyklízení hospodářské části své nemovitosti nalezl munici. Policisté tak místo nálezu zajistili a přivolali také českobudějovické pyrotechniky.

Mluvčí policistů Štěpánka Schwarzová uvedla: "Pyrotechnici nález prohlédli, jednalo se o munice, částí munice, pyrotechnické prostředky a předměty připomínající munici, která pocházela z období druhé světové války až po současnost."

Konkrétně se jednalo o ruční slzotvorný granát RSL 85, několik upravených signálních nábojů, 1 kg dýmové složky uložené ve skleněné nádobě, pěchotní munici, elektrický pálník, prázdnou minu, balistickou kuklu, rozbušky, výcvikové výbušky V5 a zbytky munice německé výroby - 20 mm náboj Sprenggranate, zbytek náboje Panzerschreck a Gever Sprenggranate 30 mm.

Při jarním úklidu chalupy se dá nalézt vážně ledacos.Při jarním úklidu chalupy se dá nalézt vážně ledacos.Zdroj: Policie ČR

"Pyrotechnici nález zajistili a odvezli k následně bezpečné likvidaci," doplnila mluvčí s tím, že při události nebyl nikdo zraněn.