V anketě, kterou vyhlásilo město, aby získalo představu o tom, jakou z pěti variant preferují jeho obyvatelé, odevzdali lidé 1111 hlasů.

Jasně největší podporu, 505 hlasů, získalo akvacentrum střední velikosti, které je sice nejdražší, stálo by 228 milionů korun, ale způsobovalo by městskému rozpočtu nejmenší roční ztrátu, pouze 0,9 milionu korun. Nejmenší podporu vyjádřili 92 hlasy Písečané rekonstrukci a přístavbě současného bazénu. Ta by stála 145 milionů korun a roční ztráta by podle výpočtů firmy Šumavaplan činila 4,5 milionu korun. Ostatní varianty získaly mezi 156 a 192 hlasy.

Anketa pokládala i otázku na to, co by v bazénu nemělo chybět. Písečané se vyjádřili jasně: přes 500 jich uvedlo vodní atrakce, zábavu a atrakce pro děti. Anketa přinesla ale i další zajímavé výsledky. Nejvíce účastníků ankety vyplnilo do kolonky věk číslo mezi 19ti a 30ti lety, nejméně lidí bylo ve věku nad 60 let.

Zcela jednoznačné výsledky přinesl dotaz na bydliště respondentů. Velká většina, 984 z nich, bydlí v Písku, jen 22 mimo okres Písek.