Běhá se po okruhu 6705 metrů dlouhém (4,167 míle, takže 24 kol je příslovečných 100 mil). Atlet má na jeho absolvování hodinu čas. Kdo to stihne dřív, má zbytek času na odpočinek. Kdo to nestihne, je z další soutěže vyloučen. Každou další hodinu startují všichni ostatní opět společně. Vyhrává ten, kdo zážitek vychutnává nejdéle. Jakmile odpadne jeho poslední soupeř, musí absolvovat ještě jedno celé kolo. "Nejtěžší na tomto formátu je zase se třeba desátou hodinu po přestávkách rozbíhat," říká ultravytrvalec Norbert Schießl (50) z LC Geinberg. Byl třetí, když uběhl 201,17 kilometru za 30 hodin. V průměru na okruh s převýšením 105 m potřeboval 49:01 minuty. Prohrál jen se dvěma "trailovými" specialisty, Angelika Hüner-Toffová (51) odkroužila za 24:07 hodiny 32 kol, tedy 214,58 kilometru.

Akce byla během charity ve prospěch Michaely z Frankenmarktu, která po zdánlivě lehké nehodě na lyžích skončila na vozíčku. Účastníci pro ni sbírali prostředky na bezbariérový přístup do obýváku.

Obce vydělaly na koroně

Přestupky proti hygienickým opatřením za pandémie přinesly bavorským obcím hodně práce, ale také dodatečné příjmy, napsal Donaukurier z Ingolstadtu.

Jen v Mnichově byly vypsány pokuty za skoro 2,1 milionu eur, v Norimberku asi 1,4 milionu. Kolik bylo opravdu vybráno, zdravotnické úřady nevědí, poznamenává list. Ke zvládnutí přestupkové koronaagendy města částečně rozšířila příslušná oddělení. Jen v Mnichově přibylo od loňského března více než 35 000 podání a "zásoba k řešení" se tak zdvojnásobila. V Augsburgu zřídila radnice samostatný referát, kde pracuje až dvanáct lidí. Největší pokuta vypsaná v Norimberku je přes 15 000 eur bordelu, který "pracoval" přes zákaz, v Řeznu pokutovali podobný případ 10 000 eur. V Mnichově má takovou sumu zaplatit hospodský za to, že pustil do lokálu příliš hostů.