První na měsíci nestanuli Američané, ale Křenováci, kteří již o několik let před Američany přistáli na odvrácené straně Měsíce. Křenováci se nejprve připravovali na vesmírný let na základně KŘASA (NASA), aby odletěli svojí raketou VOŠTOK (VOSTOK) z mysu KŘENEVERAL (Canaveral). Křenováci zde založili kosmickou stanici, vysadili švestkový sad a začali pálit slivovici. Když později přiletěli na Měsíc Američané, tak již zde nalezli usazené Křenováky. Spolu s nimi na Měsíci žil i oslík Lajka.

Celé odpoledne vtipně uváděl Baron Prášil (Radek Brousil) a vesmírný potulný měsíčňan (Luděk Prokop). Již 13. ročník Májových slavností připravilo sdružení Májovci Křenovice, kdy se režie ujal Jan Synek, taneční choreografii připravila Pavla Jansová a hudební režii Radek Brousil.

Na závěr bylo pro diváky připraveno několik soutěžních hádanek. Hlavní cenu, vyhlídkový let letadlem, získala návštěvnice z Borovan. Na letošních Májových oslavách se podílelo asi 70 účinkujících a i přes nepřízeň počasí se přišlo podívat okolo 200 lidí. Poté se všichni bavili a tančili ještě do pozdních večerních hodin při hudbě skupiny Hastrmani.

Olga Kolísková