Třeba jako v případě ČSSD. „Konkrétním krokem, který by měl být velmi brzký, je zpřístupnění průmyslové zóny, minimálně části, která by měla být hned na kraji a která by měla být určena pro drobné podniky, které investici do vstupu samy neudělají," řekl lídr ČSSD Martin Třeštík jak pomoci zaměstnanosti.

Podobně to vidí i kandidát na starostu za ODS Zdeněk Herout. „Průmyslová zóna je jednou možností a druhou větší podpora živnostníků a podnikatelů při výběrových řízeních, zadávání zakázek města a podobně," odpověděl Zdeněk Herout.

Jednička komunistů Bohuslav Beneš příliš nevěří tomu, že je průmyslová zóna spásou. „Pracoval jsem ve fabrice a vím, že se tam volné prostory nabízí už pětadvacet let kdekomu, cizincům a místním, ale zájem o ně není. V dukelské zóně je důležité udělat přístupovou silnici, aby město bylo připravené, když se objeví zájemci," řekl Bohuslav Beneš, který za řešení, jak rozvíjet podnikání, považuje trvalou spolupráci se všemi podnikajícími subjekty ve městě.

K této myšlence se hlásí i TOP 09. „Maximální podpora stávajících podnikatelských subjektů, podpora výstavby průmyslové zóny, pobídkový systém pro přicházející investory a podpora mladých, aby neutíkali do jiných měst a zůstali tady a podnikateli v našem městě," shrnul lídr Lubomír Šrámek.

Zdeněk Kristián ze Strany práv občanů vyzdvihl i přijatelné nájmy pro podnikatele. Jihočeši 2012 v čele s Ivanem Radostou zase komunikaci s místními firmami a Miroslav Doubek ze Svobodných i snížení ceny za vodu o deset korun za kubík.

Lídři stran odpovídali také na ekonomické otázky, nastínili své priority a řešili problematiku školství.

Kolik daly strany a hnutí do voleb?
Martin Třeštík (ČSSD): Čtyřicet až padesát tisíc korun a jsou z prostředků politické strany. 

Zdeněk Herout (ODS): Do dvaceti tisíc korun a složili jsme se na to kandidáti na kandidátce.
Bohuslav Beneš (KSČM): Asi 1200 korun a bylo to z našich příspěvků.
Lubomír Šrámek (TOP 09): Patnáct tisíc korun a jedná se o vlastní zdroje kandidátů.
Zdeněk Kristián (SPO): Kolem šesti sedmi tisíc, které zajistil od sponzorů předseda Martin Smrček.
Radovan Köhler (ANO 2011): Bylo to kolem čtyřiceti tisíc korun a hradili jsme si to sami.
Ivan Radosta (Jihočeši 2012): Kampaň ještě neskončila, částka určitě přesahuje sto tisíc korun. Podíl Jihočechů, kterým za to děkuji, je zhruba dvě pětiny, zbytek jsou peníze kandidátů.
Martin Kostínek (KDU – ČSL): Deset tisíc korun, dvě třetiny dala krajská organizace a třetina je z vlastních zdrojů.
Miroslav Doubek (Svobodní): Zhruba třicet tisíc korun, z toho velká většina je z příspěvků jednotlivých kandidátů.
Lídři stran a hnutí zodpověděli e-mailový dotaz Františka Šiky  

Beseda
Moderátory dvouhodinové besedy byli Josef Kašpar a Petr Bašík. Přišli lídři všech devíti stran a hnutí, které se ucházejí o hlasy voličů. Zazněly dotazy z publika i doručené e-mailem. Kandidáti měli na odpovědi stanovený časový limit. Na besedu zavítaly desítky lidí.