Na programu byla také přednáška na téma Jak na učení bez mučení ředitelky sítě center Basic pro Českou republiku Zdeňky Masopustové. Název přednášky vystihuje poslání těchto center, kterých je v republice celkem 19. Písecká pobočka je první na jihu Čech, 30. října bude otevřená druhá, a to v Českých Budějvicích.

„Studijní centrum Basic působí v Čechách již patnáct let. Pracujeme především s dětmi, které mají studijní problémy, ať už se jedná o nechuť k učení, problémy s pozorností, zaměňování písmenek či vynechávání diakritiky, nečitelné písmo, problémy se čtením a pochopením textu, problémy s gramatikou či matematikou,“ uvedla za píseckou pobočku Kateřina Sazmová.
Dodala, že se v centrech věnují především žákům 1. a 2. stupně základní školy, ale pracují i se středoškoláky, vysokoškoláky nebo dokonce i s dospělými. 

„Doučování je specializované, míří k odhalení problémů, zjištění jejich příčiny a její korekci. Vedeme děti k samostatnosti, učíme je jak přistupovat k učení, pomáháme jim získat pošramocenou sebedůvěru a radost z učení a uvědomění, že učení vlastně není nutné zlo ani mučení,“ dodala Kateřina Sazmová.

Zdeňka Masopustová dodala, že největší odměnou je, když se žáci při učení usmívají a když je to začne bavit. „Máme prvotní program na čtení, aby děti uměly nejen text přečíst, ale aby mu také rozuměliy. Zaměřujeme se i na předškoláčky a také pomáháme dětem v rámci domácího vzdělávání. Máme speciální studijní metodu s objasňováním. Používáme také zvláštní metodu na doučování anglického jazyka,“ vysvětlila Zdeňka Masopustová. Program sestavují podle toho, co dítě zvládá a zároveň pracují s dětskou psychikou.

Písecká pobočka bude otevřená vždy ve čtvrtek a pátek odpoledne. „Je třeba, aby se rodiče nejprve domluvili po telefonu nebo e-mailu. Budeme se snažit přizpůsobit jejich požadavkům,“ dodala Kateřina Sazmová s tím, že kontakt na ni je pisek@basic.cz nebo telefon 775 902 049.

Studijní centrum Basic se zároveň věnuje přednáškám ve školách, školkách, knihovnách, pořádá semináře pro rodiče, pedagogy, ale i pro děti. O prázdninách pořádá letní tábory nebo příměstské tábory.