Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 18. května, se ohlédneme za historií Sokola v Milevsku!

K Sokolu patřila od prvopočátku jeho existence společná vystoupení před diváky. To úplně první cvičení se konalo u příležitosti předání praporu v červnu 1862, tedy pouhého čtvrt roku po založení Sokola. Od té doby spatřilo světlo světa obrovské množství nejrůznějších vystoupení při nejrůznějších příležitostech.

Rok 2018 - takzvaný osmičkový rok
Události v letech 1918, 1938, 1948 či 1968 patří neodmyslitelně k významným milníkům naší historie. Od vzniku republiky tomu bude v říjnu 2018 přesně 100 let!

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašich městech a obcích. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho tištěného regionálního Deníku.

 

Příští pátek (25. 5.2018) naleznete v tištěném Píseckém deníku historické snímky skautů z Písku.