Češi vybojovali na světovém mistrovství týmů páté místo ve štafetě. Porazili je pouze zámořští kolegové. Z Evropy jsou nejlepší a jako bonus si připsali nový evropský rekord. Celkem se světových závodů účastnilo devatenáct států.

Mistrovství světa se konalo začátkem listopadu a dle nominačního klíče na něj vyrazili ti nejlepší z republiky. Utkali se ve štafetě složené ze čtyř dřevorubeckých disciplín, kde každý měl svou část. Jak uvedl jihočeský zástupce Ivan Bambuškar, tým se sehrával během společného soustředění. „Byli jsme trénovat v Německu i Polsku, kde jsme mimo jiné poznali i některé své budoucí soupeře,“ zmínil český reprezentant.

Uplynulé mistrovství bylo jakýmsi vyvrcholením letošní sezony. Do konce roku už se žádné závody nechystají, nicméně odpočinek Ivan Bambuškar v plánu nemá. „Budu trénovat dál, na příští rok. Přes zimu se jen přesunu do vnitřních prostor,“ uvedl.

Ivan Bambuškar má za sebou úspěšný závodní rok. V létě vyhrál Polish Rookie cup v Polsku, z mezinárodních závodů ve Francii přivezl také zlato, na mistrovství světa v Rotterdamu obsadil páté místo a český turnaj se mu vydařil na bronz. Na kontě má i několik rekordů.