V Praze bude festival třídenní – od 13. do 15. července. „V programu desátého ročníku se představí umělci osmi zemí, mezi nimi takové hvězdy jako Terrence Blanhard, Bill Frisell, Hakon Kornstad a chybět nebudou ani čeští jazzmani," informoval zakladatel festivalu Rudy Linka, světově uznávaný kytarista českého původu žijící v USA, zakladatel a v současné době prezident Bohemia JazzFestu.
Tento festival patří k největším letním hudebním akcím v Evropě. „Jeho hlavní myšlenkou a cílem je od samého začátku přivážet do Čech výborné muzikanty, a to nejen z USA, ale i ostatních zemí světa. Chceme představit kvalitní hudbu každému, proto je program festivalu zdarma," dodal Rudy Linka.

V sobotu 18. července se jedno z vystoupení jazzových hvězd uskuteční od 17 hodin na Velkém náměstí v Písku. Program zahájí Libor Šmoldas Trio. Jeho zakladatel Libor Šmoldas je jazzový kytarista a skladatel žijící v Praze. Přes svůj mladý věk je všeobecně vnímán jako jeden z nejlepších jazzových hudebníků v Čechách. Kromě předních českých a evropských muzikantů spolupracoval s takovými hvězdami, jako jsou George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Bobby Watson a Adam Nussbaum. Libor Šmoldas vydal pod svým jménem šest alb. Na Bohemia JazzFestu se představí poprvé.

V 18. 30 hodin začne na Velkém náměstí v Písku vystoupení Sunna Gunnlaugs Tria z Islandu. Pianistka Sunna Gunnlaug našla svou hudbou společnou řeč s publikem po obou stranách Atlantiku. Přispělo k tomu zejména to, že je ovlivněna americkými pianisty Billem Evansem a Keithem Jarrettem i seveřany Bobo Stensonem a Jonem Balkem. Dalšími členy tria jsou Scott McLemore a Thorgrimur Jonsson.

Písecký koncert Bohemia JazzFestu uzavře od 20.30 hodin Antonio Lizana Group ze Španělska. Vždy předvádí víc než jen koncert – jejich představení jsou živá a intenzivní show. Kapelníkem je Antonio Lizana, který skládá, píše, zpívá a hraje na saxofon.