Sociální demokraté společný postup neplánují. Hrozí, že žádná ze tří navržených lokalit pro nový plavecký bazén nezíská potřebnou většinu hlasů. „Toho se obávám. Pak bychom ale nechali rozhodování až na novém zastupitelstvu po volbách na podzim," řekl  starosta města Ondřej Veselý.

Hlasování veřejnosti:
39 % Žižkova kasárna
32 % pod lesnickou školou
29 % sídliště Jih
Hlasovalo 1549 lidí.


Největší šanci dnes má lokalita pod lesnickou školou, kterou podpoří klub ODS, starosta i místostarosta Vojtěch Bubník (VPM). „Z navržených možností jsem jednoznačně pro prostor pod lesnickou školou, i když je tohoto místa škoda, původně sem totiž byla vyprojektována všesportovní hala. Ale je to jediná reálná možnost ze tří návrhů," vyjádřil svůj názor Vojtěch Bubník, místostarosta Písku za VPM.

Jiřímu Lejčarovi (KSČM) by se zamlouval bazén u sídliště Jih. „Je to ale v blízkosti frekventované přeložky a navíc město by muselo vykoupit pozemky, což by stavbu prodražilo. Nejsem pevně rozhodnut," řekl Jiří Lejčar. Jeho kolega z klubu Karel Vodička prosazuje právě Jih III.

Místostarosta za TOP 09 Josef Knot vyzývá k respektování výsledků ankety. „Je nyní na zastupitelstvu, aby potvrdilo výběr lokality. Od počátku jsem přesvědčen, že areál bývalých Žižkových kasáren je příhodným místem," uvedl Josef Knot. V kasárnách je ale problém s vlastnictvím pozemků. „Po úterním jednání s Žižkov Centre jsem skeptický, že by se povedlo spor rychle vyřešit," řekl starosta. Zastupitelé jednají dnes od 13 hodin. Vyjádření ODS najdete ve čtvrtečním Píseckém deníku.