Na podzim loňského roku se ve skupině píseckých maminek zrodil nápad na vybudování tak zvaného bosochodníku, neboli stezky s prožitkovou a relaxační funkcí, kde se chodí po různých přírodních površích výhradně bez bot. „Bosá chůze je pro člověka nejpřirozenější a celému pohybovému aparátu velmi prospěšná. Masíruje chodidla a působí na reflexní body, a to jak na fyzické, tak i psychické úrovni,“ vysvětlila Jana Hrubcová za iniciátorky, kterými jsou maminky „šátkařky“.

Desetimetrový bosochodník vzniká na Jiráskově nábřeží v blízkosti stávajícího proutěného hřiště a do konce dubna by měl být hotový. Oficiálně se veřejnosti otevře v úterý 2. května ve 13 hodin. „Během odpoledne bude připraveni doprovodný program jako dětská burza, možnost vyzkoušet si nošení dětí v šátku nebo nosítku, ukázky dětské „bosé“ minimalistické obuvi, seznámení se s látkovými plenkami a další,“ doplnila Jana Hrubcová. Otevření stezky se uskuteční za každého počasí, doprovodný program jen pokud bude příznivé počasí.

Bosochodník zafinancovalo město Písek. Dalo na něj téměř padesát tisíc korun. „Podařilo se díky tomu rozšířit stávající hřiště a kromě toho město chtělo vyjít vstříc iniciativě maminek,“ podotkla písecká mluvčí Kristýna Barchini.

O údržbu stezky se budou starat Technické služby města Písku.