Fotbal, házenou, basketbal, tenis, volejbal, nohejbal i hokej bude možné nově hrát na venkovním sportovišti na sídlišti Jih. Vyroste na místě jednoho ze stávajících asfaltových hřišť – původně hokejbalového - u zahrady mateřské školy.

Sportoviště takového charakteru v lokalitě zatím chybí, jak připomněl starosta Písku Michal Čapek. „Jsou tu jen dvě neoplocená hřiště s asfaltovým povrchem s koši na basketbal a brankami. Na místě jednoho z nich proto chceme vybudovat nové, které bude mít širší sportovní využití,“ zmínil starosta s tím, že jde mimo jiné o podnět obyvatelky města z veřejného jednání o investicích. „Zaznělo tam, že v Písku je oplocené multifunkční hřiště jen jedno u domovinky. Pak jsme udělali hřiště na Tylovce a tohle bude v podobném stylu,“ dodal Michal Čapek. Místostarosta Michal Přibáň doplnil, že šlo mimo jiné také o jeden z podnětů žákovského zastupitelstva.

Takto by mělo hřiště za rok vypadat.
U písecké obchodky vznikne nové hřiště se zázemím, které má sloužit i veřejnosti

Vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby schválila na svém únorovém jednání rada města. Pokud bude úspěšné, mělo by se začít stavět v dubnu a během letní sezony by mohlo být sportoviště otevřené. Předpokládané náklady na výstavbu jsou zhruba 3,5 milionu korun bez daně.

Na novém tartanovém povrchu, který nahradí stávající asfalt, budou vyznačena hřiště pro několik míčových sportů – fotbal, házenou, basketbal, tenis, volejbal, nohejbal a hokej. Hřiště bude nově oploceno, součástí oplocení budou házenkářské branky, basketbalové koše a hokejové branky. Součástí stavby bude i drenážní systém pod plochou hřiště.