V sobotu odpoledne byl ohlášen rozsáhlý požár obilí u Mirotic na Písecku. Podle prvotního průzkumu bylo zjištěno, že hoří obilí na ploše 250 krát 80 metrů. Na místo se sjely všechny jednotky hasičů z okolí, požár se ale rychle šířil. Operační středisko muselo vyhlásit druhý stupeň poplachu. Za půl hodiny požár zasáhl 33 hektarů, z toho zhruba 20 hektarů vzrostlého obilí a deset hektarů slámy. Domy u pole se podařilo hasičům od plamenů uchránit. Škoda se odhaduje na 450 000 korun a příčinou vzniku požáru byla technická závada na kombajnu.

Kombajn za milion korun v sobotu hořel také na poli mezi obcemi Lom a Míreč na Blatensku. Tam hasiči zabránili dalšímu šíření požáru. Příčinou jeho vzniku byla pravděpodobně technická závada. Hodinu a půl hasili hasiči požár na poli u Vodňan. Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru se vyšetřují. Za půl hodiny uhasili hasiči požár obilí na valníku mezi obcemi Mladějovice a Čejetice na Strakonicku.

Dopoledne posádky hasičů zasahovaly také u požáru obilí na poli u Krnína na Českokrumlovsku. K obci Milenovice vyjely odpoledne k ohlášenému požáru trávy u železniční tratě.

Skoro hodinu likvidovali hasiči požár rašeliny, která hořela v obci Světlík na Českokrumlovsku. Hořelo také obilí u obce Jersice na Jindřichohradecku. (vem, čtk)