Další ze série diskuzí na téma „Co s Honzíčkem?“ se odehrála na posledním píseckém zastupitelstvu. Zásadní zlom ani tentokrát nenastal.

Místostarosta Petr Hladík byl pověřený vyjednáváním s krajem ohledně spolupráce na vybudování zázemí pro osoby s demencí a roztroušenou sklerózou. „Jsem přesvědčen, že tyto služby potřebujeme. S financováním takového zařízení je to ale složité,“ zmínil s tím, že jednání budou určitě pokračovat nejen s krajem, ale i s ministerstvem. Zatím se však žádné konkrétní řešení neukázalo. „Kloním se k tomu hledat pro Honzíčka investora s podmínkou zachování zdravotnických služeb,“ dodal místostarosta.

Zastupitel za ANO Jiří Hořánek projevil obavu, aby budova nespadla dřív, než s ní město nějak naloží. Jeho stranický kolega Michal Čapek se vyjádřil jednoznačně pro prodej objektu. „Náklady na údržbu se načítají a my přešlapujeme na místě,“ řekl.

Místostarosta Ondřej Veselý naopak apeloval, aby město bylo opatrné s prodejem bez omezení. „Může tam pak vzniknout cokoli a už s tím nic neuděláme,“ zmínil. Místostarostka Petra Trambová připomněla, že za dobu, kdy se město snažilo Honzíčka prodat, se objevilo několik zájemců. „Jeden tam chtěl dělat hotel, dva alzheimercentrum, ale když zjistili, jaká je kapacita, vycouvali,“ uvedla. Žádný vážný zájemce není.

Bývalá léčebna U Honzíčka je od roku 2015 prázdná. Na jaře 2016 nabídlo město budovu poprvé k prodeji.

Objekt je zařazen v tzv. nepotřebném majetku města.