„Nejsem nepřítelem hokeje v Písku a nikdo z nás si nepřeje jeho likvidaci. Zároveň odmítám dávat rovnítko mezi IHC a hokej v Písku," řekl starosta města Ondřej Veselý. Podle něj by mohl hokej fungovat i bez současného klubu. „V Táboře si krachem a obnovením klubu také prošli," říká starosta.

Písecký hokejový klub je v kritické finanční situaci. Přišel o sponzory a místo aby městu splácel půjčku, žádá o novou. Se splátkami je navíc pozadu, požádal o jejich odložení. „Příjmy klubu od reklamních a sponzorských partnerů poklesly. Naopak se zvýšily výdaje na dopravu a energie. Mužstva cestují po celé republice,"  vypočítával Petr Pechek v žádosti důvody odložení.

O tři dny později si  IHC zažádalo o další půjčku ve výši 2,4 milionu korun. „Dlužíme městu 0,6 milionu z částky, která činila tři miliony, požádali jsme o její navýšení opět na tři miliony. Proti půjčce ručíme hotelem," sdělil generální manažer IHC Jiří Černý.

Město se dohaduje s klubem také o změně smlouvy o poskytování zimního stadionu. Tu potřebuje, aby nemuselo vracet dotaci 22 milionů na sportovně komunitní centrum, které na stadionu vzniklo. „Až klub podepíše dodatek smlouvy, může mu město navýšit půjčku," konstatoval starosta Ondřej Veselý.

Konečné slovo budou mít ve čtvrtek zastupitelé.



Peníze v IHC

Rozpočet celého hokejového klubu na sezonu se pohybuje okolo částky 16 milionů korun. Z toho je 10,5 milionu pro A-tým a 5,5 milionu pro mládež. Sedm milionů korun tvoří náklady na odměny hráčů a realizačního týmu.