„Hasiči mají být především kolektiv a pomáhat si a na tom budou postavené zábavné soutěže, které máme připravené," nastínila členka sboru Radka Mašková. Klasickou soutěž v požárním útoku hasiči tentokrát pořádat nebudou, nicméně předvedou se nejmenší členové s ukázkou útoku. Mladí hasiči fungují v Heřmani teprve od letoška a už je jich čtyřiadvacet.

Program oslav začne 
v sobotu ve 12.30 hodin srazem u obecního úřadu, kde bude následovat projev starosty SDH Josefa Cvachovce a starostky obce Jany Matouškové. Poté vyrazí průvod položit věnce k pomníku padlým a odtud na hřiště, kde se bude odehrávat zbytek programu. Kromě útoku dětí bude připravena ukázka starého útoku v podání členů sboru. Následovat budou zábavné soutěže pro dospělé i děti a volná zábava. Hrát bude kapela Přímý přenos.

Na oslavu výročí pozvali Heřmaňští sbory ze Štětic, Ražic, Kestřan, Zátaví, Putimi, Drahonic, Tálína a Křenovic.

SDH Heřmaň má nyní 
i s dětmi tolik členů, kolik je mu let, tedy 120. Kromě účasti na soutěžích také samozřejmě plní své hlavní poslání – pomáhají při zásazích. „Během čtrnácti dnů zasahovali hned dvakrát, 
a to u požáru v Ražicích, kde hlídali celou noc, a následně u požáru náspu na trati České Budějovice – Plzeň," vyjmenovala Radka Mašková.

Sobotní oslavy výročí budou spojené s oslavou dětského dne.

Program oslav:
12.30 – sraz u obecního úřadu
13.00 – projevy
13.30 – položení věnce 
u pomníku padlým
14.00 – zápis družstev 
a ukázka starého útoku 
v podání SDH Heřmaň
14.30 – ukázka útoku dětí
14.45 – zahájení zábavných soutěží pro dospělé i děti
17.00 – vyhlášení výsledků
17.30 – volná zábava – 
k tanci i poslechu hraje Přímý přenos