Ve čtvrtek 21. února v 9 hodin začíná v aule ZŠ J. K. Tyla beseda  s handicapovaným sportovcem Heřmanem Volfem.  Tento sedmačtyřicetiletý bývalý atlet si před více než sedmi lety při pádu na lyžích poranil míchu a skončil na invalidním vozíku. Díky rodině, kamarádům a sportu však tento handicap překonal, když zjistil, že  přes upoutání na invalidní vozík může dál plnit sny sobě i ostatním.

Významně mu pomohlo také občanské  sdružení Cesta za snem, jehož  cílem je zviditelnit aktivity handicapovaných a šířit myšlenku, že život na vozíku nekončí.

V rámci projektu  Cesta za snem Heřman Volf  absolvoval  na speciálním kole s ručním pohonem čtyři cesty do čtyř světových stran za čtyři roky.  Dojel do Paříže,  do Říma dovezl  poselství českých vozíčkářů papeži  Benediktu XVI. a cestoval napříč bývalým Československem. Poslední cesta vedla  vloni  do norského Osla. O této cestě,  a nejen o ní bude Heřman Volf zítra besedovat v ZŠ J. K. Tyla v Písku.
Heřman Volf je velkým vzorem pro žáka Tylovy školy Michala Veselého.

Ten trpí dětskou mozkovou obrnou a pohybovat se může pouze na vozíku.  Před nedávnem získal  nové kolo poháněné elektromotorem.  Dárek od Nadačního fondu Cesta bezpečí vyhrál díky svým spolužákům, kteří ho do projektu přihlásili a pomohli mu tak splnit jeho velké přání.


Cesta k Michalovu tříkolovému snu vedla přes obrázek, který pro něj namalovali právě jeho spolužáci, a tím ho přihlásili do soutěže. Mohl tak přímo ve škole vystřídat mechanický vozík za elektrické kolo.