„Milovníky divadla zveme ve středu 6. srpna do kláštera na představení …Vstupte!, které bude zahájením Hostínského divadelního léta, které se koná od 7. do 9. srpna," vzkazuje všem zájemcům o kulturní zážitky ředitel Domu kultury Milevsko Vít Kratochvíl.

Do Hostína se již ve čtvrtek sjedou známé televizní tváře, na které se divák může těšit v divadelních představeních, která jsou v pražských divadlech beznadějně vyprodaná. Představení Miluju tě, ale… odehrají herci Daniela Šinkorová, Tereza Kostková, Kateřina Šildová, Lumír Olšovský, Roman Vojtek a Petr Vondráček už v pátek. Není však zdaleka jediným lákadlem.

Festival nabídne také hru Nebyla to pátá, ale devátá o milostném trojúhelníku, kde se představí Jana Švandová, Josef Carda a Rudolf Hrušínský.

Pro každého divadelního znalce bude jistě také atraktivní hra Vzpomínky zůstanou v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou, Lucií Štěpánkouvou, Petrem Štěpánkem a Pavlem Kikinčukem.

O svá místa v divadelním stanu se nemusíte strachovat. Letos poprvé budou očíslované řady. Ale Hostínské divadelní léto není jen o divadle. Letos ho zpestří čtvrteční hudební vystoupení Lenky Filipové a jejích hostů.

Ani na děti se v pestrém programu nezapomnělo. V sobotu dopoledne vystoupí kapela Pískomil se vrací… a jeho kapela do kapsy, odpoledne si děti mohou užít divadlo Bedřich Smetana: The Greatest hits, které pobaví malé diváky humorem na téma česká kultura a vlastenectví.
V neděli je pro dětské diváky připravená pohádka O Chytré princezně. 

Natalie Máchová