„Prohráli jsme docela vysokým rozdílem, není to ale podle mě zas taková tragédie, protože Veselí má letos mančaft na to, aby bojovalo o titul. Utkání jsme pojali spíš jako přípravu na nejbližší domácí zápasy s Bánovcemi nad Bebravou a s Plzní,“ ohlédl se za prvním vystoupením v Mol lize trenér píseckých házenkářek Vladislav Jordák.

V dresu veselských Panenek nastoupila proti svému mateřskému klubu Michaela Boorová, která odešla na Moravu během letní přestávky.
Do Písku, svého mateřského klubu, se v létě naopak vrátila mnohonásobná česká reprezentantka Alena Šetelíková. (dříve Stellnerová).

Kouč Jordák ještě doplnil další posilu, kterou je Marta Eresken Krouská. Ta se do Čech vrátila z Tureckého angažmá.

Trenérům Jordákovi a Slavíkovi ale bude kromě Boorové citelně chybět také opora z předchozích ročníků Vendula Šelaisová. Ta k Otavě přišla předloni z Plzně poté, co Západočešky z nejvyšší soutěže sestoupily. Plzeň však nyní vystřídala v interlize házenkářky Hodonína a Šelaisová se do svého mateřského klubu vrátila.

„Máme kvalitní hráčky na pozici pivota, uvidíme ale, jak nám zahrají spojky,“ říká k síle kádru Jordák.

Za největší favority považuje celky Mostu a Veselí nad Moravou. Jednoduché to podle něj nebude mít, alespoň v začátku sezony, pražská Slavia, která se musí vyrovnat s množstvím zraněných hráček. „Ostatní celky se podle mne poperou o dvě místa do play off, a věřím, že do tohoto boje zasáhneme i my. Letos máme šanci větší než vloni,“ je optimistou Vladislav Jordák.

V příštím kole, které se hraje o nadcházejícím víkendu, se házenkářky Písku poprvé v letošním ročníku Mol ligy představí domácímu publiku. V sobotu od 15 hodin hostí v obloukové hale Bánovce nad Bebravou.

Výsledky 1. kola Mol ligy: Michalovce – Šala 27:20, Most – Prešov 35:24, Plzeň – Slavia Praha 30:34, Olomouc – Poruba 19:17, Bánovce nad Bebravou – Zlín 21:30. Předehrávka 4. kola: Plzeň – Prešov 21:19. Příští kolo: Dnes: Poruba – Slavia Praha. Sobota: Písek – Bánovce nad Bebravou (15), Olomouc – Michalovce, Šala – Most, Prešov – Veselí nad Moravou. Neděle: Zlín – Plzeň.