Do dvou týdnů by měla být známa firma, která se pustí do opravy Žďákovského mostu. Rekonstrukce mostu, který je v havarijním stavu, bude stát přes tři sta milionů korun. Několik měsíců bude most zcela uzavřen pro auta i pěší.

„Dostali jsme nabídky, načež zasedala komise, která uložila českobudějovické správě Ředitelství silnic a dálnic prověřit jednotlivé nabídky. Další jednání se uskuteční do dvou týdnů, zde už by se měl navrhnout vítěz tendru," informovala mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Podle mluvčí by se mohlo začít opravovat už v květnu. „Optimistická varianta je začátek května, běží ale výběrové řízení a kdokoliv se může odvolat," podotkl ředitel českobudějovické pobočky ŘSD Josef Pešl.

Oprava Žďákovského mostu se dotkne i dopravy v Písku. „Uzavírka bude úplná a objízdná trasa povede přes Písek," upřesnila Nina Ledvinová.

Z toho však nejsou nadšeni Písečtí. Zvýší se tím totiž provoz na Šrámkově mostě, který je kvůli špatnému stavu z poloviny zavřený.

„Poslali jsme kvůli stavu mostu ŘSD dopis. V plánu máme schůzku s odborem dopravy a policií, na které mimo jiné budeme probírat krizové varianty, pokud by bylo nutné Šrámkův most zcela uzavřít. Nebylo by možné veškerou dopravu pustit přes město a Nový most, to by znamenalo kolaps dopravy v Písku," zdůraznil včera písecký místostarosta Vojtěch Bubník.