Odborná rada žen okresu Písek pozvala své kolegyně sestry hasičky do restaurace Otavy v Písku. Děvčata z rady se sešla o chvíli dříve, aby ještě doladila nějaké maličkosti. Na šestou hodinu už se začala připravená místa zaplňovat. Vedoucí odborné rady žen Katka Kozáková zahájila setkání představením žen, které spolu s ní v radě pracují.

Poté všem ženám poděkoval za jejich práci v rodinách i hasičských sborech jediný muž, který na setkání dorazil a za ty roky na žádnem nechyběl, bývalý starosta dobrovolných hasičů Jiří Novák. To on se před lety zasloužil o to, aby na okrese Písek fungovala rada žen po vzoru okresu Strakonice. Tyto dvě rady spolu také udržují skvělé vztahy a navzájem se podporují. Po Jiřím Novákovi vystoupily se svým pásmem básniček a písniček dětičky z Albrechtic pod vedením vychovatelky Boženky. Se svým vystoupením sklidily velký potlesk od všech žen.

Jiří Novák připomněl, že nedávno byl svátek žen a zanedlouho bude den matek, a tak všechny ženy obdaroval květinou z květinářství Srdičko v Milevsku. A osobně popřál všem. Všechny zúčastněné přinesly něco na zub, takže se stoly opravdu zaplnily. Po celý večer ukázaly ženy, že se umí bavit. Jakmile začala hrát hudba, tak se zaplnil celý parket. A o pauzách si měly čas popovídat a poznat se s hasičkami třeba z druhého konce okresu. Všem moc děkujeme za to, že jste dorazily. 


Michaela Volfová, za odbornou radu žen