Podle starosty SDH Vesec Pavla Lhoty bylo velkou výhodou, že kapela vystoupila zdarma. Podporu ale vyjádřili i další. „Obec nám bezplatně zapůjčila stan a měli jsme i další sponzory, například ZD Kovářov, které nám posekalo trávu, nebo elektrikáře, jenž nám zapojoval elektřinu," vyjmenoval Pavel Lhota. 
  

Prozradil, že taneční zábavu s charitativním podtextem tajili před obdarovaným. „Bylo to pro něj překvapení. Dozvěděl se to měsíc před akcí, kdy jsme museli vyvěsit plakáty. Byl velmi rád a překvapen," popsal starosta sboru. Dodal, že se oslavy výročí bohužel nemohl zúčastnit. Den předtím musel být odvezen do nemocnice.

Odpolední květnové okrskové soutěže u příležitosti 115 let SDH Vesec se zúčasnilo devět týmů mužů, pět žen a jedno dětské družstvo. Domácí do boje vyslali jedno družstvo mužů. „Ve sboru máme dvacet členů, takže máme jenom mužský tým," vysvětluje Pavel Lhota s tím, že jsou malý sbor. 
  Součástí slavnosti bylo také ocenění zasloužilých členů. Pamětní listy převzali členové starší šedesáti let a ti nad sedmdesát let věku i pamětní medaile. 
  Hlavním přáním ve sboru je přilákat mladé lidi. „Sháníme mladé kluky, kteří by s námi jezdili na soutěže," upřesňuje starosta, který by si přál, aby se rozšířila členská základna. Do sboru nyní patří nejen místní, ale i přespolní – přátelé a kamarádi místních.

Jako ve většině obcí, tak i ve Vesci se podílejí hasiči na kultuře. Pro ženy pořádají oslavu MDŽ a dále organizují taneční zábavu na návsi. Kromě toho pracují i pro obec – udržují veřejná prostranství. Ta je na oplátku podporuje. Vzájemná spolupráce je tak na dobré úrovni.