Jeho příčina je zatím v šetření. U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Písek se dvěma cisternami a dále dobrovolné jednotky obcí Ostrovec a Čimelice. "Požár zasáhl boudu o půdorysu 8 x 4 metry. Hasiči požár dostali pod kontrolu přibližně po čtvrt hodině. Likvidace požáru nastala krátce po třetí hodině ranní," informovala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Škoda způsobená požárem zatím nebyla vyčíslena.

Krátce po deváté hodině ranní si hasiče vyžádala Policie ČR k úklidu vozovky po dopravní nehodě v Baarově ulici v Písku. Střetl se zde osobní automobil s motorkou. Hasiči ze silnice likvidovali vyteklé provozní kapaliny.

Odpoledne vyrazila jednotka do Borečnice k blíže neurčenému kouři. Jednalo se o planý poplach. Na místě se ukázalo, že se jedná o prach za traktorem na poli.

Krátce nato jednotka uhasila požár odpadu v odpadkovém koši, který hořel v Gregorově ulici v Písku. Požárem nevznikla žádná škoda.

Po 19. hodině vyrazili písečtí hasiči do Průběžné ulice v Písku, kde po prudkém dešti přečerpávali vodu z retenční nádrže do kanálu.