Celý den byli organizátoři z místního sboru dobrovolných hasičů v očekávání, jak se vyvine deštivé počasí. Naštěstí se večer vyjasnilo, a tak se závodu kromě soutěžních družstev (kterým by trocha vody nevadila) zúčastnilo i mnoho diváků.

Pět družstev závodilo na dvě béčka klasický útok. Jako první šly na start domácí ženy. Pro většinu z nich to byla první zkušenost z hasičských závodů a nervozita na nich byla znát. Přesto byl jejich útok perfektní. Terč zasáhly proudem vody ve výborném čase a až do čtvrtého kola se zdálo, že zvítězí.

Po nich trať absolvovalo družstvo SDH Mirotice – muži, SDH Varvažov – muži, SDH Nerestce – muži a SDH Pohoří – muži. Motorové stříkačky burácely, voda šplouchala a stříkala, kovové součásti hadic a proudnic při spojování cinkaly. Občas síla vody někomu vytrhla z rukou - tu hadicový rozdělovač, tu proudnici a vodní sprška pokropila přihlížející diváky.

Nejlepšího času nakonec dosáhlo družstvo SDH Nerestce 27:59 a při půlnočním vyhlášení výsledků obdrželo tradiční žlutou stolní lampičku pro vítěze.

Petr Bílek