Okrsek SDH Kovářov tvoří sbory z Kovářova, Vepic, Vladyčína, Březí u Kovářova, Předbořic, Lašovic, Vesce, Radvánova, Zahořan a Chrástu.

„Kromě malé vesničky Březíu Kovářova, kde nemají soutěžní družstvo, protože tam jsou starší ročníky, se všechny sbory účastní pohárových soutěží v požárním útoku v okolí, a to i ve Středočeském kraji,“ uvedl starosta okrsku hasičů Josef Grůbr.

Minulý týden vyslali tým složený za okrsek do okresního kola v požárním útoku v Písku. Nezapomínají ani na oslavy výročí. Na konci května oslavili 95. výročí založení SDH Vepice okrskovou soutěží. Zúčastnilo se jí devět družstev mužů, čtyři družstva žen, jedno družstvo žáků, a dvě družstva hostů z okresu Příbram – z Obděnic a Voltýřova. Muži se umístili v pořadí: 1. Kovářov, 2. Vladyčín a 3. Vepice. Pořadí žen: 1. Předbořice, 2. Vladyčín a 3. Kovářov.

Program divákům zpestřili profesionální hasiči z Milevska ukázkou zásahu na hořící automobil a vyproštění zraněného z nabouraného vozidla.

Mezi hosty nechyběl ani starosta Kovářova Pavel Hroch a starosta Krajského sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska Jiří Žižka a starosta Okresního sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska Jiří Heinrich.