Ještě do konce dubna se bude pracovat v Otavské ulici, která je od poloviny března uzavřená. Od loňského roku se tu rekonstruuje vodovod a s tím souvisí také výměna povrchu vozovky a chodníků.

Na začátku července začne oprava části Harantovy ulice. Bude se pokládat nový povrch vozovky v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu po křižovatku s Rokycanovou ulicí. „Práce budou zahrnovat frézování stávajícího povrchu, lokální vyspravení podkladních vrstev komunikace, výměnu armatur ve vozovce, pokládku nové živice a nové vodorovné dopravní značení,“ informoval místostarosta Písku Josef Soumar s tím, že silnice by se měla opravovat od 1. července do 5. srpna. Zakázku vysoutěžila firma Strabag Silnice, a. s., která předložila nejnižší nabídkovou cenu ve výši 5,3 milionu korun bez DPH. O zakázku se ucházely tři společnosti.

Začíná oprava vozovky v úseku Krašovice - Nová Hospoda.
V úseku Nová Hospoda - Krašovice začíná oprava vozovky. Provoz je v jednom pruhu

Výkopové práce čekají letos i další ulice v Písku. V Erbenově ulici je v plánu kompletní rekonstrukce komunikace, nová dešťová i splašková kanalizace a vodovod či sadové úpravy. Pokračovat se bude též v Gregorově ulici, kde navážou práce na loňskou část. Husovo náměstí čeká rekonstrukce komunikace v severní části parku, rekonstrukce vodovodu a sadové úpravy. Salátová ulice ve Smrkovicích se bude kopat kvůli rekonstrukci vodovodu. Dočkat by se měla konečně také Žižkova ulice, jejíž poslední etapu dlouhé roky blokovali tři účastníci řízení.

Písek nezapomíná ani na chodníky. Pracovníci městských služeb se v březnu pustili do obnovy chodníku v části Budějovické ulice. V úseku od restaurace směrem ke kruhovému objezdu u hřebčince nahrazují vyžilý asfalt zámkovou dlažbou. Městské služby Písek také připravily vypsání výběrového řízení na opravu povrchu chodníku na náplavce v Čechově ulici, kde by stávající kritizovanou čedičovou dlažbu měla nahradit kamenná dlažba.

Stejně jako v minulých letech se městské služby chystají i na opravy výtluků a výmolů, které se v komunikacích objevují vždy po zimě.