„Situace se ve sportovní hale bohužel nelepší, pořád se tam ztrácejí věci a pokračuje vandalismus. Nedávno tam někdo dokonce uřízl a ukradl lano ke spouštění kruhů," informoval zastupitele na veřejném jednání Václav Kačaba.

Neví si rady, jak podobným případům zamezit. Navrhoval nainstalování kamerového systému, nebo aby škody byly hrazeny z obecního rozpočtu. O řešení zabezpečení prostor v hale budou ještě zastupitelé přemýšlet.

Dalším problémem je podle něj stav dřevěné palubovky. „Podlahu hodně ničí především malé děti, které chodí hrát florbal, moc to neumí a často mlátí hokejkami o podlahu. Hrozí tam i zadření třísky. Pokud se s ní nebude dál nic dělat, musel by se florbal v hale přestat hrát," upozornil Václav Kačaba.

Dodal, že oslovil malou firmu, která přislíbila, že by za 200 tisíc korun podlahu opravila, přebrousila a nalakovala, nebo by mohla udělat úplně novou podlahu za 750 tisíc korun. „Velké firmy mají dvakrát tak vysoké ceny, nabízejí umělý povrch, ale pod něj je nutné dát nový podklad. To by znamenalo další náklady navíc. Když bychom zůstali u dřevěné podlahy, firma, kterou jsem oslovil, slíbila, že by původní podklad zachovala," doplnil Václav Kačaba.

Zastupitel Tomáš Vala připomněl, že obec připlácí na opravy v hale dlouhodobě kolem 150 tisíc korun ročně. „Dvacet let poslouchám o problémech s povrchem palubovky. Čtyři volební období se řešení odsouvá. Neměli bychom stále hledat nouzové řešení, ale vyřešit to natrvalo. Můžeme být šťastni, že tu máme jednu ze čtyř nejlepších hal v okrese a nemusíme ji stavět," shrnul Tomáš Vala.

V případě žádosti o dotaci na novou podlahu navrhoval Václav Kačaba levnější variantu, a to dřevěnou, která by se dala v budoucnu po opotřebování třikrát až čtyřikrát přebrousit. Umělé povrchy jsou podle něj náchylnější na poškození a jejich pořízení i opravy jsou dražší. Zastupitelé se shodli, pokud se nepovede získat dotaci, zaplatí opravu palubovky obec.