Fotbalisté Tělovýchovné jednoty Sokol Sepekov mohou být spokojení. Zastupitelé na posledním zasedání vyhověli jejich žádosti a schválili jim vyšší příspěvek, a to ve výši sto tisíc korun. Pro oddíl měl městys v rozpočtu připraveno 80 tisíc korun.

Za navýšení podpory o dvacet tisíc korun se přimlouval zastupitel Miloslav Cihlář, jehož synové se fotbalu věnují. Argumentoval tím, že klub se mládeži kvalitně věnuje a děti fotbal baví. „Přimlouval bych se za to jim částku navýšit. Jde o děti – přípravku, žáky a dorostence. Náklady na dopravu stoupají. Například v přípravce je dneska dvacet dětí," vysvětlil Miloslav Cihlář. Připomněl, že přípravka soutěž nehraje, ale až ji oddíl přihlásí, budou hráči cestovat až na Hradiště či do Protivína, nyní jezdí hlavně po okolí.

Podporu oddílu vyjádřili i ostatní zastupitelé, byť zaznělo, že už původních 80 tisíc korun byla částka oproti loňsku vyšší. Tehdy klub dostal 60 tisíc korun. 


Ladislav Bolek, předseda TJ Sokol Sepekov, si podpory od obce váží. „Vzhledem k tomu, že jsme v minulosti dostávali 50 nebo 60 tisíc korun a loni nám bylo přislíbené navýšení, jsme rádi. Každá koruna je dobrá," podotkl Ladislav Bolek s tím, že žádali minimálně o sto tisíc korun. Příspěvek od městyse půjde na podporu mládeže. Například dorostenci jezdí na zápasy až do Dačic či Kunžaku. Klub si na to najímá autobus.

Část peněz by také mohla posloužit na vylepšení zázemí, fotbalisté žádají i o další dotace, které by jim k tomu mohly pomoci.

Zbylé spolky v Sepekově jako tělocvičná jednota, junák či svaz chovatelů měly podporu schválenou před konáním zastupitelstva. Celkově bylo v rozpočtu na podporu spolků připraveno 150 tisíc korun.

Předseda finančního výboru Jaroslav Lukeš podotkl, že loni se částka 130 tisíc korun určená spolkům nevyčerpala o patnáct tisíc korun. Pro letošek spolky své požadavky navýšily. Například v případě Tělocvičné jednoty Sokol Sepekov to bylo o čtyři tisíce, a to o zvýšené náklady na pronájem tělocvičny.

Soutěže
V Sepekově mají dvě fotbalová družstva mužů, dorostence a starší žáky a nesoutěžně se schází přípravka. Ta se zřejmě do soutěže nezapojí ani v ročníku 2016/2017. Muži A a dorostenci hrají krajskou soutěž, starší žáci a béčko okresní.