VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté zalévali, lidé se báli o vodu

Čimelice - Část Čimelic je odkázaná jenom na studny, ale i ty začaly vysychat. 

18.8.2015 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Petr Reichl

Čtvrteční jednání zastupitelů v Čimelicích ovládaly emoce. „Od 5. července už došla voda ve vrtech pětkrát. Přes noc se sice zdroje obnovují, ale stále je vody málo. Je to mimořádný stav. Naposledy došla voda před třiceti lety," uvedl starosta Vladimír Bouček.

Na obecní úřad si jim ale chodí stěžovat někteří obyvatelé na to, že fotbalisté vodou nešetří. „Nabádáme lidi, aby šetřili s vodou a nezalévali zahrádky, a fotbalisté si zatím pořád zalévají hřiště, i když řekli, že ho budou zalévat jen v noci, zalévají i přes den," upozorňoval zastupitel a bývalý starosta Vladimír Pánek.

Dodal, že i když fotbalisté čerpají vodu z vrtu, a ne z vodovodu, ohrožují tím ostatní obyvatele, kteří mají v okolí studny. O problémech promluvil na jednání Zdeněk Počta, který v blízkosti hřiště bydlí: „Ve studni mám 120 centimetrů vody a za den mi klesne o 60 centimetrů, tak pak voda neteče. Přitom nic nezalévám, protože na zahradě mám jen jeden strom. Dneska zalévali hřiště ráno v devět hodin,a když jsem šel okolo za hodinu, tak voda tekla dál." Dodal, že obecní vodovod až k nim nevede.

Vedení SK Siko Čimelice nechalo před několika lety zřídit 35 metrů hluboký vrt. „Čerpáme vodu pouze z hloubky, kterou máme úřady povolenou. Pramen je vydatný, proto jsme nabídli možnost jeho využití pro potřeby obce, kdyby se situace v budoucnu opakovala a bude-li to technicky možné. Vodou neplýtváme. Od doby, kdy poprvé došla voda v obecním vrtu, jsme zavlažování hrací plochy omezili po dohodě se starostou na dobu nezbytně nutnou," uvedl předseda SK Siko Čimelice Lukáš Pávec.¨

Strach o vodu v domácnostech a nejistota, jestli vůbec zaprší, ovlivňovaly ještě ve čtvrtek večer atmosféru při jednání čimelických zastupitelů. „Když budou ostatní vodou šetřit a fotbalisté ne, tak si ostatní zkazí studny, protože pramen k nim nedoteče. Buď by měli šetřit vodou všichni, nebo ji naopak všichni používat. Fotbalisté dostávají každý rok 140 tisíc od obce a pokud se nebudou chovat ohleduplněji k ostatním občanům, navrhuji snížení částky na jejich činnost v rozpočtu na příští rok," argumentoval zastupitel Vladimír Pánek.

O plýtvání vodou vedli zastupitelé dlouhou diskuzi. „Můžeme apelovat na to, aby lidé nepoužívali na zalévání vodu z obecního vodovodu, ale když mají vlastní vrt, postihovat je nemůžeme," dodal zastupitel Josef Pouch. Sucho vystřídal v neděli déšť, situace s vodou se může zlepšit, ale v budoucnu i opakovat. „Musíme chránit hrací plochu před poškozením. Neměli bychom pak prostředky na její obnovení. Snažili jsme se zavlažovat převážně v noci, kdy je to nejefektivnější, ale bohužel občas z technických důvodů došlo k tomu, že se systém mohl spustit až ráno. Klub si váží podpory ze strany obce, bez které by nemohl fungovat a dodržuje dohodu se starostou o zavlažování pouze v nezbytně nutném množství tak, aby chránil svůj majetek," vysvětlil předseda SK Siko Čimelice Lukáš Pávec.

Je přesvědčený, že sousední studny jejich vrt neohrožuje a dokládá to geologickým průzkumem od odborníka. Je mu líto, že se jednání nezúčastnil, protože byl vyzván až v den jeho konání před polednem a měl jiné povinnosti.

Hřiště zalévali sportovci i na dalších místech
Kestřany – „Sucho se projevilo, ale po celou dobu jsme se střídali a stále zalévali, a to z rybníčku, který sousedí s naším hřištěm a kde máme namontované čerpadlo. V něm byla doposud voda stále. Hned po kestřanských slavnostech jsme nechali zatravnit firmou brankoviště a vyšlapané části hřiště, takže jsme obavy měli, ale myslím si, že jsme to nejhorší přečkali. Zalévali jsme stále, ale čekali jsme i na déšť, který pomůže nejen nám, ale i ostatním klubům. Mimořádná opatření přijata nebyla, a to z důvodu, že do zalévání se zapojilo dost členů klubu, takže jsme se vystřídali," uvedl Václav Reichl, předseda TJZD Kestřany.

Hradiště – „Extrémní sucho, které nás letošní rok trápilo, se projevilo na každém trávníku. Ale dovolím si říct, že stav našeho trávníku je vzhledem k podmínkám ve velmi dobrém stavu. Trávník se snažíme udržovat v dobré kondici v průběhu celé sezony a provádíme preventivní opatření jako pravidelné hnojení, provzdušňování, vyčesávání a podobně. V období sucha jsme jen výrazně zvýšili dávky a četnost závlahy, kterou můžeme využívat dle potřeby díky našemu vrtu," říká Luboš Zabloudil, jednatel TJ Hradiště.

Smetanova Lhota – „Sucho se projevilo, máme hřiště ne zelené, ale šedivé, jak je tráva vypálená – nemáme zavlažování. K mimořádným opatřením jsme nesáhli, nemáme dostatečný zdroj vody," uvádí Václav Ziegler, předseda AFK Smetanova Lhota.

Milevsko – „Podmínky sice nejsou ideální, ale díky městu Milevsku (SPOSu), které zajistilo přes dobrovolné hasiče dovoz cisteren s vodou, jsme mohli v rámci možností trávník zavlažit. Žádné velké problémy nám to v Milevsku ale nezpůsobilo," uvádí Tomáš Vladeka, tiskový mluvčí klubu.

Bernartice –
„Sucho se samozřejmě projevilo asi na každém trávníku. Pan Herink ho však udržuje zatím v docela dobrém stavu. Zaléval ho, kvalita trávníku zas není tak špatná oproti hřištím, které jsem mohl vidět. Na to, jaké je sucho, je trávník poměrně kvalitní. Samozřejmě, že jsou tam i vypálená místa, ale vcelku to ujde," říká Jan Šerhant, vedoucí mužstva Bernartic. 

Autor: Stanislava Koblihová, Radek Papáček

18.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT