„Hraje se tady nejen ve dne, ale i večer při umělém osvětlení. Při tak velkém zatížení se nelze divit, že umělý povrch již nevyhovuje a je nutné ho vyměnit," uvedla včera Lenka Gareisová, tisková mluvčí MSP.

Město Písek proto na dodavatele výměny umělého trávníku na povrchu fotbalového hřiště vypsalo výběrové řízení. Přihlásili se tři zájemci, ale radní na doporučení hodnotící komise výběrové řízení zrušili.

„Hodnotící komise nejprve vyřadila z výběrového řízení společnost SPORT REAL Trenčín, jejíž nabídka byla zmatečná. Další dvě nabídky společností EKKL Kroměříž 
a PHILIPP Sportovní trávníky Praha podmínkám výběrového řízení vyhověly. Jejich nabídky však byly natolik identické, že je nebylo možné posoudit. Proto radní toto zadávací řízení zrušili," vysvětlil Vojtěch Bubník, místostarosta Písku.

Letošní rozpočet města 
s penězi na výměnu umělého trávníku počítá a dodavatel by měl vzejít z nového výběrového řízení. Rozhodujícím kritériem je opět nejnižší cena. „Věříme že výměna trávníku se stihne v době, kdy je ještě možné hrát a trénovat na přírodním povrchu," připomněla Lenka Gareisová.