Ještě dnes a zítra mohou zájemci v loutkovém sále Kulturního domu v Písku od 19.30 hodin vidět filmy studentů obou píseckých filmových škol. Zítřek je na FAMO dnem otevřených dveří a připraveny budou projekce, workshopy a exkurze.

Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v pátek od 20 hodin v kině Portyč, ale už  před tím začne projekce soutěžních filmů (od 10 do 12 hodin blok A, od 13 do 15.30 hodin blok B). „Na programu zahajovacího večera bude rovněž  promítání nejlepších snímků z Noci filmových nadějí. Tyto filmy bude hodnotit porota složená z osobností, jako je herec a režisér Jakub Kohák, autor vizuálních efektů Pavel Karcele, herečka Patricie Solaříková, zpěvák a herec Tomáš Klus a hudební skladatel Varhan Orchestrovič Bauer," informoval Jakub Charvát z tiskového oddělení festivalu.

Soutěžní filmy studentů filmových škol jsou rozděleny do šesti bloků a kromě pátku  je návštěvníci  uvidí  i o víkendu (v sobotu od 10 hodin blok C a od 13.30 hodin blok D, v neděli od 10 hodin blok E a od 13.30 hodin blok F).

Soutěžní snímky vyhodnotí mezinárodní porota, ve které například zasedá výherkyně minulého ročníku festivalu Hajni Kis z Maďarska, Carol Ann Poole z Anglie, Jiří Sádek, režisér a absolvent FAMO v Písku, nebo režisér Vlad Lanné.  Výroky o úspěšnosti studentských filmů zazní na závěrečném večeru v kině Portyč v neděli od 19 hodin. Na nejlepší mladé filmaře čeká osm cen. Hlavní cenou festivalu je Cena  Václava Kršky, kterou uděluje město Písek. Dále jsou to ceny za nejlepší hraný film, nejlepší dokument a nejlepší animovaný film, cena za kulturní počin a cena za nejlepší film v kategorii středních škol. Cena zakladatelky filmového festivalu Vladany Terčové bude udělena za humanitární počin.

Na návštěvníky festivalu nečekají jen nejlepší studentské filmy z celého světa. Festival, to je i vynikající hudba a filmové workshopy. „Tento rok nám k filmu vytvoří soundtrack Kapitán Demo, skupina Bratři a také I Love You Honey Bunny. 
O scénář se postará televizní kreativní producentka Silvia Klasová, která  společně se svými kolegy ukáže, jak vytvořit námět pro dlouhodobý televizní seriál," doplnil Jakub Charvát a pokračoval: „Profesionální šermíři ze skupiny A.R.G.O. Warriors  zase předvedou, jak správně a hlavně bezpečně natáčet filmové souboje se zbraní i bez ní. Na  tyto dva workshopy je třeba si předem zajistit rezervaci, která je zdarma."