Usnadnit  rodinám péči o oba vážně nemocné  chlapce má za cíl sbírka, která se uskuteční dnes při zápasu píseckých hokejistů.
U pokladny budou stát dívky s kasičkou a přispět bude možné i u bufetu.

S nápadem přišel člen výboru IHC Písek Jiří Černý. „Dcera chodí do školky s bratrem Robinka, tam jsem se v podstatě náhodou dozvěděl, že chlapec je vážně nemocný. Léčí se v Praze a rodině by pomohla jakákoliv finanční částka. O něco později jsem se díky našim malým hokejistům, kteří na něj přispívali na svém turnaji, dozvěděl i o Mirečkovi. V té době jsem už měl rozjetou myšlenku sbírky před utkáním IHC, s čímž vedení klubu souhlasilo," vysvětlil Jiří Černý.

Jiří Černý oslovil a pozval na utkání i obě rodiny, jejichž zástupci přijdou. „Bohužel Robinek Skalický je zrovna po operaci, takže přijde jen jeho bratr s tatínkem," podotkl Jiří Černý. Původně uvažoval i o založení konta. „Jana Skalická mě ale vyvedla z omylu. Zjistil jsem, že stát hází administrativní klacky pod nohy v tak bohulibé činnosti," podotkl Jiří Černý.

Ve prospěch rodin obou pořádali na konci roku turnaj i písečtí hokejbalisté. Dohromady i s malými hokejisty IHC  vybrali 44 tisíc korun.

Utkání IHC Písek – Humpolec začíná dnes v 19 hodin.