Jednou z nich je výstava jednoho dne, kterou na středu 20. května připravuje Prácheňské muzeum na parkánech hradu. Začátek je v 17 hodin a zahraje zde skupina Závodní ovce.

Návštěvníci uvidí retrospektivu Hüblovy tvorby z let 1970 až 2013 a naprostá většina snímků je černobílých. „Je o mně známo, že rád a často fotografuji ženy, které pokládám za koření života. Druhou mou velkou láskou je Paříž, do které se neustále vracím a vždy tu najdu něco nového a zajímavého," řekl k výstavě Jaroslav J. Hübl.

Právě na parkánech bude úvod výstavy patřit portrétům a dalším fotografiím dívek a žen a závěrečná část pak městu na Seině. „Lidé se mě ptají, proč tam pořád jezdím fotit. Ale kdo v Paříži nebyl, tak to nepochopí. Je to jako se ženou, když ji milujete, tak uděláte všechno," dodal fotograf. Královehradecký rodák Jaroslav J. Hübl od svých tří měsíců žije v Písku a toto město se mu stalo pravým domovem. Má rád místa spjatá s dětstvím a mládím, především místa kolem řeky Otavy a kostel Svaté Trojice a jeho okolí. Písek má rád, ale často ho i fotí. Dokazují to snímky nejen na výstavách, ale i knihy Písek – město mé a Písek město mé – chodec.

Jednou z předností Jaroslava J. Hübla je to, že na svých fotografiích dokáže skvěle zachytit a vystihnout atmosféru Písku a Paříže a také Londýna, Říma a dalších metropolí, které v průběhu let navštívil. „Jaroslav Hübl na své cestě za fotografií dospěl k profesionálním výsledkům svojí usilovnou a systematickou prací, se smyslem sobě vlastním pro precizní způsob sebevyjádření, ať už se to týká zvolení samotného záběru, kompozice nebo světla. Dostalo se mu pozoruhodného daru dobře se dívat a právě tak s podobnou invencí a s citlivým přístupem připravuje svoje fotografické publikace. Do nejmenšího detailu přemýšlí o konečném vyznění každého nového výtisku. Výsledky takové práce ovšem stojí za to. Nejdůležitější v tvorbě Jaroslava Hübla podmiňující dobrý výsledek je jeho opravdová radost z fotografování a jeho touha po dokonalosti," charakterizovala tvorbu fotografa Irena Mašíková Konštnantová, kurátorka jednodenní výstavy na parkánech Prácheňského muzea v Písku.

Další výstavy fotografií Jaroslava J. Hübla budou v písecké Sladovně a v českobudějovické kavárně U Černé kočky. Ve Sladovně se výstava bude jmenovat Dialogy a půjde o cyklus snímků převážně z prostředí píseckých vernisáží. Českobudějovická pařížská kavárna představí nové fotografie z Paříže, které budou zařazeny do jeho třetí fotografické knihy z města nad Seinou, tentokrát s názvem Zamilovaná Paříž. Dvě předchozí se jmenovaly Paříž má láska a Pařížské návraty.

Při jedné z pařížských návštěv pobýval u malíře Františka Januly. „Je to Čech, který tam žije asi pětačtyřicet let. Je to malíř, básník, bohém a vynikající člověk. Nafotil jsem jeho portréty," říká písecký fotograf o svém pařížském hostiteli.

Krátce po jednodenní výstavě na parkánech muzea se Jaroslav Hübl opět chystá do Paříže. „Jeho nedočkavost z opětovného setkání si nijak nezadá s netrpělivostí muže, kterého čeká setkání s krásnou ženou," dodala Irena Mašíková Konštantová.